Aktualności

Areszt za rozbój

Data publikacji 23.06.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o napad rabunkowy na jednego z mieszkańców Leśnicy. Sprawcy po obezwładnieniu pokrzywdzonego zabrali mu m.in. telefon, komputer, klucze do samochodu. Funkcjonariusze mając wiedzę o tym zdarzeniu natychmiast zabezpieczyli materiały dowodowe i rozpoczęli ustalenia w tej sprawie. Ponad rok żmudnej i drobiazgowej pracy policjantów przyniósł efekty w postaci zatrzymania osób podejrzanych o ten czyn. Wszyscy zostali już tymczasowo aresztowani na okres 2 miesięcy. Grozi im kara nawet do 12 lat pobawienia wolności.

Funkcjonariusze Referatu Kryminalnego z Komisariatu Policji w Leśnicy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój, jaki miał miejsce ponad rok temu. Okazali się nimi mieszkańcy Wrocławia w wieku od 24 do 25 lat.

Do zdarzenia doszło w maju 2013 roku przy „Zamku Leśnickim” we Wrocławiu. Z poczynionych wtedy na miejscu przez funkcjonariuszy ustaleń wynikało, że sprawcy używając siły fizycznej obezwładnili pokrzywdzonego, któremu następnie zabrali telefon komórkowy, laptop, kluczyki od samochodu i panel radioodtwarzacza. Analiza zabezpieczonego na miejscu materiału dowodowego nie przyniosła wówczas efektów pozwalających na zatrzymanie podejrzanych. Policjanci nadal zajmowali się tą sprawą. Żmudna i drobiazgowa praca funkcjonariuszy trwająca ponad rok przyniosła w konsekwencji efekty w postaci ustalenia i zatrzymania sprawców tego przestępstwa.

Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Na bazie zgromadzonych w trakcie prowadzonego śledztwa przez funkcjonariuszy materiałów sąd zastosował już wobec zatrzymanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KP Wrocław Leśnica