Aktualności

40 włamań i kradzieży na koncie zatrzymanego mężczyzny. Podejrzany usłyszał zarzuty.

Data publikacji 23.06.2014

Za liczne włamania na terenie ogrodów działkowych i kradzieże mienia odpowie przed sądem mężczyzna ustalony i zatrzymany przez wałbrzyskich policjantów. Funkcjonariusze na podstawie zgromadzonego materiału udowodnili podejrzanemu, co najmniej 40 tego typu przestępstw. Łupem sprawcy padały elementy metalowe oraz narzędzia ogrodnicze. Mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty.Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z I komisariatu w Wałbrzychu ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne włamania i kradzieże na terenie ogrodów działkowych. Zatrzymany, to 32 – latek. Na chwilę obecną udowodniono mu, co najmniej 40 tego typu czynów. Sprawca poprzez wyłamywanie zamków w drzwiach i wybijanie szyb w oknach, dostawał się do wnętrza altanek i kradł elementy metalowe oraz narzędzia ogrodnicze.

Nad sprawą ustalenia włamywacza pracowali policjanci z pierwszego komisariatu, którzy gromadzili materiał dowodowy i analizowali wszelkie informacje związane z działalnością włamywacza. Na podstawie zgromadzonych materiałów policjanci ustalili, że podejrzanym w tej sprawie jest 32 – latek. Zatrzymany przez funkcjonariuszy mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty. Podejrzany przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Teraz za włamania i kradzieże grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O Jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Pamiętajmy, aby zwracać uwagę na obce osoby przebywające na terenie ogrodów działkowych. Niecodzienne zachowanie nieproszonych gości może wskazywać na ich nieuczciwe zamiary. Każda informacja przekazana Policji może przyczynić się do zatrzymania sprawcy przestępstwa. Pamiętajmy także, aby podczas prac w ogrodzie, zamykać altanę i nie przechowywać wewnątrz cennych przedmiotów, dokumentów oraz gotówki.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wałbrzych)
Oficer Prasowy
asp. Joanna Żygłowicz
tel. 604-426-995