Aktualności

Okradł swojego pracodawcę i sprzedał towar innej firmie

Data publikacji 23.06.2014

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież mienia z jednego z budynków gospodarczych na terenie gminy Radków. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 8 tys. złotych. Za czyn, o który jest podejrzany grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji w Nowej Rudzie zatrzymali 40-letniego mężczyznę podejrzanego o włamanie i kradzież mienia.

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie czerwca br. Jak ustalili policjanci mężczyzna za pomocą przywłaszczonego wcześniej klucza do drzwi, wszedł do jednego z pomieszczeń gospodarczych firmy, w której procował i skradł mienie o wartości blisko 8 tysięcy złotych. Były to różnego rodzaju elektronarzędzia budowlane. Następnie podejrzany swój łup sprzedał po tzw. ,,atrakcyjnej cenie".

Funkcjonariusze zajmujący się tą sprawą namierzyli firmę budowlaną z powiatu kłodzkiego, w której znajdował się kradziony sprzęt. Następnie w wyniku prowadzonych działań odzyskali w całości skradzione elektronarzędzia, które wrócą teraz do właściciela.

Zatrzymany 40-latek przyznał się do przestępstwa i po przedstawieniu mu zarzutów został zwolniony.

Za włamanie i kradzież mienia grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Kłodzku
Oficer Prasowy
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529.