Aktualności

Nietrzeźwa jechała samochodem, a potem podjęła pracę w sklepie

Data publikacji 24.06.2014

Nietrzeźwa jechała samochodem do pracy. Po drodze uderzyła autem w drzewo. Nie zważając na stan, w jakim się znajdowała, rozpoczęła pracę w sklepie. Przeprowadzone przez policjantów badanie wykazało u niej 1,3 promila. Kobieta zatrzymana przez dzierżoniowskich funkcjonariuszy, za kierowanie w stanie nietrzeźwym oraz podjęcie w tym stanie czynności zawodowych, odpowie teraz przed sądem.

Policjanci z dzierżoniowskiej komendy powiatowej zatrzymali kobietę, podejrzaną o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zatrzymana, to 33 – letnia mieszkanka tego miasta. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy badanie wykazało u kobiety 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Do zatrzymania doszło po tym, jak około godz. 09.00 oficer dyżurny dzierżoniowskiej komendy otrzymał informację, że na jednej z ulic na terenie miasta, osoba kierująca samochodem osobowym uderzyła w drzewo, a następnie odjechała gubiąc tablicę rejestracyjną. Na podstawie numerów rejestracyjnych oraz przeprowadzonych czynności policjanci ustalili, że był to samochód marki VW Passat, a kierującą okazał się 33 – letnia kobieta.

Funkcjonariusze idąc śladem ustalili, że kierująca zostawiła samochód na podwórku niedaleko od miejsca zdarzenia. Następnie pieszo udała się do jednego z dzierżoniowskich marketów, gdzie pracuje jako kierowniczki zmiany. Zastana tam przez policjantów tłumaczyła się, że kiedy jechała samochodem, wybiegł jej przed auto pies w wyniku, czego gwałtownie hamowała, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. W miejscu pracy, jak się okazało, kobieta nadzoruje działalność sklepu, w tym dokumentację i pieniądze.

Policjanci powiadomili przełożoną kobiety o podjęciu przez nią obowiązków służbowych w stanie nietrzeźwym. Teraz zatrzymanej za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Odpowie ona również za podjęcie w tym stanie czynności zawodowych.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Dzierżoniów)
Oficer Prasowy
podinsp. Mariusz Furgała