Aktualności

Złodziej paliwa zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów

Data publikacji 24.06.2014

Funkcjonariusze z powiatu średzkiego zatrzymali młodego mężczyznę, który jest podejrzany o włamanie do kilku pojazdów zaparkowanych na jednym z parkingów. Sprawca uszkadzając zabezpieczenia wlewów paliwa skradł ze zbiorników kilkadziesiąt litrów oleju napędowego. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej sprawdzając jeden z parkingów na terenie miasta zauważyli plamy oleju napędowego przy kilku zaparkowanych samochodach ciężarowych oraz uszkodzone korki wlewu paliwa. W pewnej chwili uwagę policjantów zwrócił młody mężczyzna, który na widok funkcjonariuszy rzucił się do ucieczki. Policjanci, podejrzewając, że chłopak może mieć związek z tymi przestępstwami zatrzymali go po krótkim pościgu. Sprawcą okazał się być 25-letni mieszkaniec gm. Malczyce, który wcześniej był już karany za podobne przestępstwa.

Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia ujawnili cztery kanistry o pojemności 20 i 30  litrów. Dwa z nich wypełnione skradzionym olejem napędowym podejrzany zdążył już przerzucić za ogrodzenie parkingu. Ponadto zabezpieczono dwa gumowe węże służące do popełnienia przestępstwa.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
Oficer Prasowy
asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093