Aktualności

Odpowie za kradzież przewodów telekomunikacyjnych

Data publikacji 25.06.2014

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne kradzieże kabli telekomunikacyjnych na terenie gminy Nowa Ruda. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzany ze swojego przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu, powodując spore straty dla firm telekomunikacyjnych. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Od maja do czerwca 2014 roku policjanci z Nowej Rudy odnotowali kilka kradzieży linii napowietrznych sieci telekomunikacyjnych. Mając wiedzę tych zdarzeniach funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego podjęli działania operacyjne, które pozwoliły na wytypowanie mężczyzny mogącego mieć związek z tymi kradzieżami. Podejrzenia policjantów były trafne w stu procentach. Sprawcą kradzieży linii telekomunikacyjnych okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Nowa Ruda.

Mężczyzna został zatrzymany.

Podczas przesłuchania przyznał się do zarzucanych mu czynów. Po ustaleniach przeprowadzonych przez policjantów okazało się, że podejrzany ze swojego przestępczego procederu uczynił sobie stałe źródło dochodu, a uzyskane w ten sposób pieniądze przeznaczał na bieżące wydatki.

Obecnie ustalana jest wysokość strat, które poniosły firmy telekomunikacyjne w związku z działalnością mężczyzny.

Przypomnijmy, że za tego typu czyny kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Kłodzku
Oficer Prasowy
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529