Aktualności

Tymczasowy areszt dla mężczyzny podejrzanego o napady na banki

Data publikacji 25.06.2014

Mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów na gorącym uczynku podczas napadu na placówkę bankową, został decyzją sądu tymczasowo aresztowany.Sprawca wpadł w ręce funkcjonariuszy po tym, jak po wejściu do placówki, grożąc użyciem materiałów pirotechnicznych, zażądał wydania pieniędzy. Zatrzymany podejrzany jest o 9 tego typu przestępstw. Teraz grozi mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Sąd Rejonowy Wrocław Fabryczna zastosował na wniosek prokuratury środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec mężczyzny, zatrzymanego na gorącym uczynku przez wrocławskich policjantów, a podejrzanego o napady na placówki bankowe. Aresztowany, to 42 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości położonych w powiecie trzebnickim.

Przypomnijmy, że mężczyzna wpadł w ręce policjantów na gorącym uczynku, w wyniku działań prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji i Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.Do zatrzymania doszło 23 czerwca 2014 r. na terenie wrocławskiej dzielnicy Fabryczna, w godzinach popołudniowych. Sprawca został zatrzymany, po tym jak po wejściu do placówki banku, grożąc użyciem materiałów pirotechnicznych, zażądał wydania pieniędzy.

Podejrzany usłyszał zarzuty dziewięciu tego typu czynów, dokonanych na terenie powiatu wrocławskiego. Według ustaleń funkcjonariuszy, sprawca działał zawsze w ten sam sposób. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają w dalszym ciągu szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Zatrzymanemu za napady grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Paweł Petrykowski

Ładowanie odtwarzacza...