Aktualności

Na koncie ma szereg włamań i kradzieży – został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 25.06.2014

Funkcjonariusze z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o liczne przestępstwa przeciwko mieniu. Jak ustalili policjanci sprawca włamywał się przede wszystkim do garaży oraz samochodów, skąd zabierał wartościowe przedmioty. Jego łupem padały m.in. rowery, elektronarzędzia oraz sprzęt wędkarski. Zatrzymany odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za włamania i kradzieże grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

24 czerwca br. funkcjonariusze pionu kryminalnego ze Zgorzelca zatrzymali 27-letniego mężczyznę podejrzanego o szereg włamań i kradzieży na terenie miasta.

Policjanci ustalili, że mężczyzna na terenie Zgorzelca w maju i czerwcu br. dokonywał włamań do okolicznych garaży i samochodów. Jego łupem padały m.in. szlifierki, piły spalinowe, rowery, elektronarzędzia oraz sprzęt wędkarski. Łącznie straty wynoszą ponad 8 tysięcy złotych.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tych zdarzeń oraz sprawdzają czy zatrzymany ma na swoim koncie jeszcze inne tego typu czyny.

27-latek będzie teraz odpowiadał przed sądem. Za włamania i kradzieże grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
Oficer Prasowy
asp. Antoni Owsiak
tel. 606-778-294