Aktualności

Wyciągnęli i uratowali mężczyznę z płonącego mieszkania

Data publikacji 26.06.2014

Policjanci z powiatu świdnickiego wyważyli drzwi do mieszkania, z którego wydobywał się dym. Następnie wspólnie z innymi mieszkańcami budynku wyciągnęli z płonącego lokalu poszkodowanego na korytarz i udzielili mu pierwszej pomocy. Mężczyzna z oparzeniami został przewieziony helikopterem do szpitala we Wrocławiu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Strzegomiu otrzymali od dyżurnego jednostki informację, że z jednego z mieszkań na terenie miasta wydobywa się dym. Do całego zdarzenia doszło wczoraj około godz. 12.30.

Po zgłoszeniu policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce. Funkcjonariusze będąc już w budynku pod drzwiami mieszkania, z którego wydobywał się gęsty dym usłyszeli nagle krzyki osoby. W związku z tym, że drzwi do lokalu były zamknięte policjanci podjęli natychmiastową interwencję i wyważyli je. W mieszkaniu na podłodze obok palących się przedmiotów leżał mężczyzna. Funkcjonariusze wspólnie z innymi mieszkańcami budynku wyciągnęli go na korytarz, gdzie udzielili mu pierwszej pomocy.

48-letni mieszkaniec Strzegomia z oparzeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do jednego z wrocławskich szpitali.

Z budynku, w którym wybuchł pożar ewakuowanych zostało 6 osób. Po zakończeniu akcji gaśniczej wszyscy lokatorzy powrócili do swoich mieszkań.


asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Świdnicy
Oficer Prasowy
asp. sztab. Katarzyna Czepil
tel. 607-317-642