Aktualności

Totalny pech złodzieja – policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie…

Data publikacji 26.06.2014

W środę po godz. 23.30 w centrum Legnicy doszło do niecodziennego zdarzenia. Jeden z mieszkańców oglądając mecz piłki nożnej w telewizji usłyszał hałasy w innym pokoju swojego mieszkania. Zaniepokojony poszedł sprawdzić, co się stało i nie małe było jego zdziwienie, gdy okazało się, że przez niezamknięte drzwi wejściowe, do mieszkania wszedł złodziej. Na widok właściciela sprawca zaczął uciekać, jednak wpadł prosto w ręce będących przed budynkiem policjantów.

Policjanci z Komendy Miejskiej w Legnicy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie kradzieży mienia. Okazał się 20-letni mieszkaniec Legnicy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 25/26 czerwca br. Tuż po godzinie 23.30 w trakcie, kiedy jeden z mieszkańców miasta oglądał w telewizję do jego domu wszedł złodziej. Gdy usłyszał hałasy w innym pokoju swojego mieszkania nie myślał, że ktoś obcy może tam być. Nie małe było jego zdziwienie, gdy okazało się, że w pokoju jest złodziej, który wszedł przez niezamknięte na klucz drzwi wejściowe. Mężczyzna usiłował skraść znajdujące się w środku wartościowe przedmioty.

64-letni właściciel krzykiem wypłoszył złodzieja, który to uciekł z mieszkania. Zbiegł po schodach i wybiegając na ulicę z klatki schodowej wpadł prosto na policyjny patrol.

Mężczyznę zatrzymano i osadzono w areszcie.

20-letni legniczanin wcześniej karany za inne przestępstwa przeciwko mieniu teraz za usiłowanie kradzieży odpowie przed sądem.

Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Legnicy
Oficer Prasowy
podinsp. Sławomir Masojć
tel. 601-334-804