Aktualności

Ukradł 500 metrów kabla

Data publikacji 27.06.2014

Policjanci z Bolesławca ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzież przewodu telekomunikacyjnego o blisko półkilometrowej długości. Mieszkaniec powiatu usłyszał już zarzut. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu w związku z otrzymaną informacją i działaniami operacyjnymi ustalili mężczyznę podejrzanego o kradzież 500 metrów miedzianego przewodu. Jak wynika z policyjnych ustaleń, 27 - letni mieszkaniec gminy Osiecznica wykopał kabel w pobliżu nieczynnego torowiska. Do zdarzenia doszło w okresie od maja do czerwca 2014 roku. Podejrzany wykopał kabel telekomunikacyjny o blisko półkilometrowej długości. Straty jakie tym samym spowodował, oszacowano na ponad 16 tysięcy złotych.

Jak dodatkowo ustalili funkcjonariusze, mężczyzna sprzedawał uzyskany w wyniku kradzieży surowiec w kilku różnych punktach skupu metali kolorowych. Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy.

Podejrzany 27 – latek przyznał się do kradzieży. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd. Za tego typu czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Bolesławcu
Oficer Prasowy
asp. A. Kublik - Rościszewska
tel. 600 – 266 – 990