Aktualności

Podejrzany o 20 kradzieży przewodów i spowodowanie strat w wysokości 50 tysięcy złotych

Data publikacji 27.06.2014

Wrocławscy policjanci udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie 20 kradzieży przewodów telekomunikacyjnych i elektrycznych. Sprawca działał na terenie całego miasta. Teraz grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Krzyki ustalili i zatrzymali 28 – letniego mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży kabli. Do zatrzymania doszło na terenie Wrocławia. Jak ustalili zajmujący się tą sprawą policjanci, sprawca działał w okresie od marca do czerwca br. Jego łupem padały zarówno przewody elektryczne, jak i telekomunikacyjne. Do zdarzeń dochodziło na terenie budynków mieszkalnych całego miasta.

Zgromadzony tylko do chwili obecnej przez funkcjonariuszy materiał dowodowy, dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu już 20 zarzutów dotyczących kradzieży przewodów. Straty w tej sprawie oszacowano natomiast na łączną kwotę blisko 50 tysięcy złotych na szkodę operatorów telekomunikacyjnych i energetycznych.

Obecnie policjanci nadal szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności związane z kradzieżami w tej sprawie. O dalszych losach zatrzymanego zdecyduje teraz sąd. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz