Aktualności

Policjant w czasie wolnym zatrzymał graficiarza niszczącego mienie w centrum miasta

Data publikacji 28.06.2014

Wrocławskie policjant, będąc w czasie wolnym od służby, zatrzymał graficiarza niszczącego mienie w przejściu podziemnym w rejonie pl. Dominikańskiego we Wrocławiu. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariusza, gdy malował napisy na ścianach. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy i agresywny. Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

Funkcjonariusz Ogniwa ds. Nieletnich i Patologii Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec, będąc w czasie wolnym od służby, podjął interwencję w wyniku, której zatrzymał mężczyznę niszczącego mienie. W chwili zatrzymania sprawca był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło w rejonie pl. Dominikańskiego. Policjant podjął interwencję po tym, jak zauważył mężczyznę, który malował napisy na ścianach przejścia podziemnego. Po zatrzymaniu wandala, funkcjonariusz powiadomił oficera dyżurnego. Podczas oczekiwania na patrol, zatrzymany mężczyzna cały czas zachowywał się agresywnie.

Obecnie postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z wrocławskiego komisariatu na Starym Mieście. Przypomnijmy, że za zniszczenie mienia, grozić może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanego zdecyduje sąd.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wrocław)