Aktualności

„Bezpieczna w swoim mieście” – zakończenie kursu samoobrony dla kobiet

Data publikacji 29.06.2014

3 lipca 2014 roku, o godzinie 17.00 w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze odbędzie się uroczyste zakończenie kursu samoobrony dla kobiet, realizowanego w ramach programu prewencyjnego „Bezpieczna w swoim mieście”, którego organizatorem była Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze.

Uczestniczki, które dotrwały do końca kursu otrzymają certyfikaty potwierdzające jego ukończenie. Certyfikaty wręczy Komendant Miejski Policji w Jeleniej Górze – mł. insp. Zbigniew Markowski oraz Prezydent Jeleniej Góry - Marcin Zawiła, który objął kurs patronatem honorowym.

Zajęcia praktyczne odbywały się w sali gimnastycznej Międzyszkolnego Ośrodka Sportu w Jeleniej Górze. Już na pierwszych zajęciach uczestniczki ćwiczyły podstawowe techniki samoobrony. W ramach kursu odbyły się również zajęcia z psychologiem policyjnym oraz z funkcjonariuszem ds. prewencji kryminalnej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Głównym celem kursu samoobrony było przygotowanie mentalne i fizyczne jego uczestniczek, do uniknięcia lub w razie potrzeby odparcia bezpośredniego ataku na życie lub zdrowie. Z uwagi na duże zainteresowanie kursem prawdopodobnie w przyszłym roku odbędzie się jego kolejna edycja.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Jelenia Góra)
Oficer prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska