Aktualności

Zatrzymani za posiadanie narkotyków

Data publikacji 30.06.2014

Oławscy policjanci w dwóch różnych sytuacjach zatrzymali młodych mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków. Teraz o ich dalszych losach zdecyduje sąd. Za tego typu przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego oławskiej komendy podczas kontroli terenu w pobliżu akwenów wodnych zauważyli dwóch młodych mężczyzn, którzy na widok patrolu zaczęli się nerwowo zachowywać. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić powód takiej reakcji. Okazało się, że były nim posiadane przez 15 – latka narkotyki, które w pewnym momencie chłopak odrzucił na ziemię. W zabezpieczonym foliowym worku znajdowała się marihuana.

Z kolei podczas patrolu Parku Miejskiego oławscy policjanci zauważyli trzech mężczyzn, z których jeden na widok radiowozu szybko wstał z ławki i oddalił się w stronę pobliskiego drzewa, gdzie odrzucił tzw. skręta trzymanego wcześniej w ręce. Podczas podjętej interwencji 18– letni mieszkaniec Oławy zachowywał się bardzo niespokojnie i nerwowo. Wkrótce okazało się, że ma on przy sobie jeszcze woreczek z zawartością marihuany.

Obecnie policjanci sprawdzają, skąd nastolatkowie mieli narkotyki. Teraz o dalszych losach nieletniego zdecyduje sąd rodzinny. Z kolei 18 – latkowi za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Oławie
Oficer Prasowy
sierż. sztab. Wioletta Polerowicz
tel. 605 – 316 – 497