Aktualności

Zatrzymany za usiłowanie zabójstwa – podejrzany tymczasowo aresztowany

Data publikacji 01.07.2014

Nawet kara dożywotniego więzienia grozi mężczyźnie zatrzymanemu przez wałbrzyskich policjantów, a podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa. Sprawca w trakcie awantury kilkakrotnie uderzył swojego znajomego siekierą w głowę. Na szczęście ranny mężczyzna mimo odniesionych obrażeń przeżył. Zatrzymany usłyszał już zarzut w tej sprawie. Teraz o dalszym losie podejrzanego zdecyduje sąd, który zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Ogniwa Patrolowo - Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, w wyniku podjętych działań zatrzymali mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Podejrzany, to 60 – letni mieszkaniec tego miasta. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Jak wynika z ustaleń policjantów, wczesnym rankiem na jednej z wałbrzyskich posesji, podczas awantury 63 – letni mężczyzna został kilkukrotnie uderzony siekierą w głowę. Z poważnymi obrażeniami głowy natychmiast trafił on do szpitala. Podejrzany został zatrzymany chwilę po ataku. Był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Napastnikiem okazał się 60 - letni sąsiad ofiary.

Wezwani na miejsce policjanci ustalili dokładny przebieg zdarzenia, przesłuchali świadków oraz zabezpieczyli materiał dowodowy, który dał podstawę do przedstawienia zatrzymanemu zarzutu usiłowania zabójstwa. Za czyn, o który mężczyzna jest podejrzany, grozi mu teraz kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KMP Wałbrzych)
Oficer Prasowy
asp. Joanna Żygłowicz
tel. 604-426-995