Aktualności

Policjanci pomogli turystce zagubionej w górach

Data publikacji 03.07.2014

Policjanci z Karpacza pomogli turystce z Czech oraz jej czwórce dzieci bezpiecznie wrócić do domu. Z Pecu na Śnieżkę wyruszyła rodzina, a schodząc pomylili szklaki i znaleźli się w Karpaczu. Kobieta o swojej sytuacji powiadomiła oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze i poprosiła o pomoc. Policjanci odnaleźli ją wraz z dziećmi i odwieźli do Domu Śląskiego. Tam przekazali pod opiekę czeskich służb.

2 lipca 2014 roku około godziny 18.25 z oficerem dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze skontaktowała się 40-letnia obywatelka Czech i poprosiła o pomoc.

Kobieta oświadczyła , że wraz ze swoimi dziećmi w wieku 3,7, 10 i 19 lat wyruszyli z Pecu na Śnieżkę. Podczas rodzinnej wędrówki schodząc, pomylili szlaki i znaleźli się w Karpaczu. 40-latka nie potrafiła jednak określić dokładnie , gdzie się znajduje.

Po otrzymaniu zgłoszenia funkcjonariusze z Karpacza rozpoczęli poszukiwanie zaginionej. Sprawdzili ulicę Leśną, Grzybową, gdzie na terenie Parku Karkonoskiego zauważyli kobietę z czwórką dzieci. Policjanci skontaktowali się za pośrednictwem GOPR-u ze służbą czeską w celu przekazania im rodziny. Umówili się, że spotkają się w Domu Śląskim.

Tam też funkcjonariusze odwieźli rodzinę. Pod schroniskiem oczekiwała już służba czeska, która zaopiekowała się nimi.

Źródło: KMP Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

nadkom. Krzysztof Zaporowski