Aktualności

Przestępcze wybryki nieletnich z finałem w Sądzie

Data publikacji 12.07.2014

Decyzję w sprawie dwóch nieletnich zatrzymanych przez policjantów z powiatu ząbkowickiego, podejrzanych o liczne przestępstwa przeciwko mieniu podejmie teraz Sąd Rodzinny. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że podejrzani włamywali się głównie do obiektów handlowo-usługowych i kradli m.in. pieniądze, wyroby tytoniowe oraz inne przedmioty wartościowe.

Policjanci z Komendy Powiatowej w Ząbkowicach Śląskich zatrzymali dwóch nieletnich podejrzanych o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Realizując czynności w tych sprawach okazało się, że nieletni działali wspólnie od marca 2014 roku. Funkcjonariusze udowodnili im liczne przestępstwa. Włamanie do kiosku spożywczego, skąd skradli wyroby tytoniowe o wartości blisko 3 tysięcy złotych. Do tegoż obiektu ponownie próbowali się włamać w kwietniu, lecz tym razem nie udało im się dostać do środka. Natomiast w czerwcu weszli przez otwarte okno do jednego z barów i skradli pieniądze w kwocie 400 złotych niszcząc przy okazji kasę fiskalną. Kilka godzin później włamali się do samochodu osobowego, gdzie ich łupem padła nawigacja o wartości nie mniejszej niż 2 tysiące złotych. I jeszcze w ostatniego dnia czerwca br. wykorzystując nieuwagę kobiety skradli z jej mieszkania portfel z dokumentami oraz pieniędzmi w kwocie 200 złotych.

Po podsumowaniu okazało się, że nieletni narazili mieszkańców Ząbkowic Śląskich na straty w kwocie blisko 6 tysięcy złotych.

Całość zgromadzonych przez policjantów materiałów trafi teraz do sądu rodzinnego, który podejmie dalsze decyzje w ich sprawie. Grozić im może teraz umieszczenie w ośrodku wychowawczym lub poprawczym.

Przypomnijmy, że kradzież mienia zagrożona jest karą do 5, natomiast za włamanie i kradzież mienia sprawca musi się liczyć z odpowiedzialnością karna nawet do 10 lat pozbawia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
Oficer Prasowy
asp. sztab. Ilona Golec
tel. 608-086-826