Aktualności

10,5 tysiąca porcji amfetaminy i marihuany w garażu. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn.

Data publikacji 26.07.2014

Wrocławscy policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Funkcjonariusze zabezpieczyli ilość narkotyków, z której można by uzyskać około 10,5 tysiąca handlowych porcji marihuany i amfetaminy.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu w wyniku działań skierowanych przeciwko przestępczości narkotykowej ustalili i zatrzymali dwie osoby podejrzane o udział w obrocie środkami odurzającymi.

Do zatrzymania doszło przy jednej z wrocławskich ulic. W garażu użytkowanym przez zatrzymanych policjanci ujawnili ilość marihuany, z której można by uzyskać blisko 4 tysiące porcji handlowych tego środka odurzającego. W tym samym miejscu funkcjonariusze znaleźli także reklamówkę z zawartością amfetaminy, której ilość, w wyniku porcjowania pozwoliłaby na otrzymanie ponad 5,5 tysiąca działek. W trakcie przeszukania policjanci zabezpieczyli także elektroniczną wagę służącą do porcjowania oraz pakiety woreczków z zapięciem strunowym.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. 24 i 29 – latek podejrzani są o obrót znaczną ilością środków odurzających, za co grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Obecnie policjanci nadal wyjaśniają okoliczności tej sprawy, ustalając między innymi rozmiar przestępczego procederu oraz źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków. Wobec podejrzanych zastosowano już środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 2 miesiące.


podkom. Kamil Rynkiewicz