Aktualności

Policjanci uratowali topiącą się kobietę

Data publikacji 04.08.2014

Funkcjonariusze jednego z wrocławskich komisariatów uratowali tonącą kobietę. Jeden z policjantów widząc pokrzywdzoną, która topi się w rzece z silnym nurtem bez chwili wahania wskoczył do wody i wyciągnął ją wspólnie z kolegą na brzeg. Na szczęście kobieta nie doznała żadnych obrażeń i nic złego się jej nie stało.

Policjanci z komisariatu na wrocławskim Rakowcu około godz. 14.00 w niedzielę 3 sierpnia br. otrzymali informację, że w rejonie ulicy Szybkiej naprzeciwko kładki osoby wzywają pomocy. W związku z tym funkcjonariusze niezwłocznie udali się na miejsce. Po dotarciu w rejon zgłoszenia policjanci usłyszeli głośne krzyki wołania o pomoc. Funkcjonariusze szybko przeskoczyli przez płot oraz zniszczony pomost i pobiegli wzdłuż rzeki skąd dochodziły krzyki.

W pewnej chwili policjanci zauważyli tonącą młodą kobietę oraz dwóch mężczyzn, którzy stali na brzegu i wołali o pomoc. Jeden z funkcjonariuszy bez chwili wahania wskoczył do wartkiej wody i chwytając za ubranie wyciągnął kobietę wspólnie z kolegą na brzeg. Policjant, który go asekurował starał się nie dopuścić do wpadnięcia do rzeki innych osób. Na szczęście poszkodowanej nic złego się nie stało. Na miejscu Pogotowie Ratunkowe udzieliło jej pomocy medycznej. Okazało się również, że 27-letnia wrocławianka była nietrzeźwa i ma 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze wyjaśniają teraz dokładnie wszystkie okoliczności tego zdarzenia a także to, dlaczego kobieta znalazła się w takim niebezpiecznym miejscu w wodzie.


asp. Wojciech Jabłoński