Aktualności

Odpowie za włamania do samochodów

Data publikacji 09.09.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamania do samochodów i kradzieże mienia. Łupem podejrzanego padały głównie nawigacje satelitarne oraz drobne przedmioty pozostawiane w pojazdach przez kierowców. Straty oszacowano na kwotę kilku tysięcy złotych. Za swoje czyny, których na chwilę obecną funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie co najmniej 6, odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu Policji Śródmieście we Wrocławiu zatrzymali młodego mężczyznę podejrzanego o kilka włamań do samochodów i kradzieże mienia. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Wrocławia.

Do zdarzeń dochodziło w okresie ostatnich kilku miesięcy. Jak ustalili funkcjonariusze sprawca najczęściej wybijał szyby w pojazdach i kradł przedmioty pozostawiane w pojazdach przez kierowców. Łupem podejrzanego padały głównie nawigacje samochodowe oraz drobny sprzęt elektroniczny. Straty powstałe w wyniku przestępczej działalności mężczyzny oszacowano na kwotę, co najmniej kilku tysięcy złotych.

Policjanci na bazie zgromadzonych materiałów na chwilę obecną udowodnili zatrzymanemu mężczyźnie 6 tego typu przestępstw na terenie miasta. Sprawdzenia wykazały również, że był już wielokrotnie notowany przez Policję. Obecnie funkcjonariusze nadal pracują nad tą sprawą. Ustalają m.in. czy podejrzany działał sam i gdzie trafiały skradzione przedmioty.

Za czyny, o które jest podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak