Aktualności

Zatrzymany przez policjantów mężczyzna skradł luksusowy telefon z salonu

Data publikacji 19.09.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę podejrzanego o kradzież mienia. Sprawca w centrum miasta wszedł do jednego z salonów sieci komórkowych i skradł markowy telefon o wartości blisko 2 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali sprawcę w chwili ucieczki ze zrabowanym towarem. Policjanci odzyskali skradziony aparat. Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn przed sądem. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowego i Prewencji z Komendy Miejskiej we Wrocławiu podczas pełnionej służby na terenie dzielnicy Stare Miasto zauważyli osobę, której zachowanie wzbudziło ich uwagę. Pewien mężczyzna przy jednej z ulic miasta obserwował ludzi, zaglądał do sklepów i bardzo nerwowo patrzył wokół siebie. W pewnym momencie wszedł do jednego z salonów sieci telefonicznych. Następnie trzymając w ręku złożone gazety reklamowe szybkim krokiem wyszedł z lokalu i kierował się w stronę centrum.

Chwilę później policjanci zauważyli, że z tego punktu wybiegły dwie pracownice. Policjanci szybko skojarzyli fakty i zatrzymali obserwowanego wcześniej mężczyznę. Okazało się, że 22-latek miał schowany w gazetach telefon komórkowy, który chwilę wcześniej ukradł z salonu. Jak ustalili funkcjonariusze był to aparat o wartości blisko 2 tysięcy złotych. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał się, że zabrał telefon.

Za swój czyn zatrzymany odpowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów karnych może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KMP we Wrocławiu