Aktualności

Próbował przekupić policjantów – trafił prosto do aresztu

Data publikacji 23.09.2014

Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali do kontroli kierowcę pojazdu osobowego, który popełnił dwa wykroczenia drogowe. Gdy funkcjonariusze chcieli nałożyć na mężczyznę mandat karny, ten zaproponował im łapówkę w zamian za odstąpienia od wykonania czynności służbowych. Mężczyzna został natychmiast zatrzymany. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich codzienną służbę pełnią na odcinkach dróg, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków, lub w miejscach, które mogą być niebezpieczne również dla pieszych. Tak było tego poranka. Policjanci zauważyli, że osoba jadąca autem przekraczając znacznie dozwoloną prędkość wyprzedziła inny pojazd na odcinku drogi, gdzie obowiązywał zakaz wyprzedzania. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę pojazdu do kontroli. Wylegitymowali mężczyznę i gdy chcieli go ukarać mandatem karnym w wysokości 200 złotych oraz nałożyć za popełnione wykroczenia 7 punktów karnych, kierujący 62-letni mieszkaniec gminy Piaseczno próbował wręczyć im 200 złotych łapówki, aby odstąpili od nałożenia na niego punktów karnych. Funkcjonariusze natychmiast poinformowali mężczyznę, że popełnił przestępstwo i zatrzymali w policyjnym areszcie do wyjaśnienia.  

Za swoje czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec
tel. 608-086-826