Aktualności

Okradł w mieszkaniu starszego mężczyznę - został zatrzymany bezpośrednio po zdarzeniu

Data publikacji 27.09.2014

Nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, zatrzymanemu przez policjantów z powiatu oleśnickiego, a podejrzanemu o to, że okradł w mieszkaniu starszego mężczyznę. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy, gdy uciekał z mieszkania pokrzywdzonego. Policjanci odzyskali w całości pieniądze, które padły jego łupem. Teraz o dalszym losie zatrzymanego, zdecyduje sąd.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież pieniędzy z mieszkania innego, 74 – letniego mężczyzny. Zatrzymany, to 28 – letni mieszkaniec jednej z miejscowości, położonych w gminie Międzybórz. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu.

Do zatrzymania doszło po tym, jak policjanci otrzymali zgłoszenie od starszego mężczyzny, informujące o kradzieży pieniędzy przez innego mężczyznę. Z relacji zgłaszającego wynikało, że podejrzany wszedł do mieszkania 74 - letniego, samotnie mieszkającego pokrzywdzonego i poprosił o pożyczenie pieniędzy na alkohol. Gdy ten odmówił, złodziej wyciągnął z jego kieszeni pieniądze w kwocie bliskiej 500 zł i uciekł.

Policjanci poinformowani o zdarzeniu, niezwłocznie udali się w kierunku miejsca zamieszkania zgłaszającego. Po drodze zauważyli oddalającego się szybkim krokiem mężczyznę, wyglądem odpowiadającym podanemu rysopisowi sprawcy. Po zatrzymaniu podejrzanego okazało się, że jest on w stanie nietrzeźwości.

Policjanci odzyskali w całości skradzione pieniądze, a zatrzymany mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Podejrzany był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa przeciwko mieniu. Tym razem również stanie przed sądem, który zadecyduje o wysokości kary. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Oleśnica)
Oficer Prasowy
st.sierż. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781