Aktualności

Policjanci zlikwidowali kolejną plantację konopi

Data publikacji 28.09.2014

Policjanci z powiatu oleśnickiego zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Tym razem plantacja znajdowała się w pomieszczeniach mieszkalnych. Krzewy uprawiane były w specjalnie przygotowanej szafie i pomieszczeniu, wyposażonym w specjalistyczny sprzęt. W mieszkaniu funkcjonariusze zabezpieczyli także marihuanę przygotowaną już do sprzedaży. Zatrzymany w tej sprawie mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Sycowie, w wyniku przeprowadzonej realizacji, zatrzymali mężczyznę podejrzanego o prowadzenie nielegalnej uprawy konopi indyjskich. Zatrzymany, to 28 - letni mieszkaniec Wrocławia, który wynajmował mieszkanie na terenie powiatu oleśnickiego.

Jak się okazało, rośliny uprawiane były w specjalnie przygotowanej szafie i pomieszczeniu, posiadającym specjalistyczny sprzęt do oświetlenia, nawadniania i wentylacji. Po wejściu do mieszkania oprócz plantacji, którą policjanci ujawnili w jednym z pokoi, funkcjonariusze znaleźli także przygotowane do sprzedaży narkotyki. Była to marihuana w ilości, z której po podziale można byłoby uzyskać kilkadziesiąt porcji handlowych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już w tej sprawie zarzuty uprawy konopi i posiadania środków odurzających. Za czyny, o które jest podejrzany, odpowie on teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Paweł Petrykowski

(Źródło - KPP w Oleśnicy)
Oficer Prasowy
st. sierż. Aleksandra Pieprzycka
tel. 601-589-781