Aktualności

Skradli towar ze sklepu i poturbowali ekspedientkę – zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy

Data publikacji 29.09.2014

Policjanci z powiatu zgorzeleckiego zatrzymali dwie osoby podejrzane o kradzież mienia z jednego ze sklepów na terenie Bogatyni. Podejrzani nie cieszyli się długo sowim łupem, ponieważ wpadli w ręce funkcjonariuszy kilkanaście minut po zdarzeniu. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bogatyni ustalili i zatrzymali osoby podejrzane o kradzieży kosmetyków o wartości ponad 600 złotych. Sprawcy chcąc uciec ze sklepu ze skradzionym towarem poturbowali ekspedientkę.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 września br. w Bogatyni. Sprawcy tj. 25-letnia kobieta oraz 32- letni mężczyzna weszli do jednego ze sklepów z zamiarem kradzieży. Mężczyzna, zabrał kosz upominkowy i wyszedł ze sklepu nie płacąc za niego.

Następnie kobieta skradła kosmetyki i chciała wyjść, ale widząc całą to sytuację ekspedientka, która jako jedyna w tym dniu obsługiwała klientów, zamknęła drzwi wyjściowe chcąc uniemożliwić złodziejce wyjście ze sklepu. Została wtedy zaatakowana i poturbowana przez 25-latkę, która uciekła zabierając swój łup.

Pracownica sklepu powiadomiła o zdarzeniu Policję. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli działania i przeszukali okolicę w poszukiwaniu sprawców kradzieży. Podejrzani nie cieszyli się długo wolnością, ponieważ już po kilkunastu minutach oboje zostali zatrzymani przez policjantów.

Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów kradzież zagrożona jest karą do 5, natomiast za kradzież cudzej rzeczy z użyciem przy tym przemocy sprawcy grozić może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Zgorzelcu
Oficer Prasowy
st. asp. Ewa Wojteczek
tel. 606-778-294