Aktualności

Skakali po wiacie na rowery, zdemolowali auto

Data publikacji 30.09.2014

Trzech mężczyzn zatrzymali wrocławscy policjanci w wyniku szybkiej interwencji związanej ze zgłoszeniem o dewastujących zaparkowane auto młodych mężczyznach. Oprócz samochodu, sprawcy uszkodzili także wiatę na rowery skacząc po niej. Teraz za swój czyn będą odpowiadać przed sądem.

28 września br. około godziny 11.00 policjanci Wydziału Prewencji z Komendy Miejskiej we Wrocławiu pojechali na ul. Kleczkowską, gdzie na jednym parkingów miało dojść do uszkodzenia zaparkowanego tam samochodu. Gdy policjanci przybyli na miejsce, zauważyli trzech zachowujących się agresywnie młodych mężczyzn. Ci na widok funkcjonariuszy natychmiast rzucili się do ucieczki. W efekcie krótkiego pościgu policjanci zatrzymali całą trójkę. Podejrzanymi okazali się trzej wrocławianie w wieku 18, 20 i 21 lat.Wszyscy byli nietrzeźwi. Najmłodszy miał najwięcej alkoholu w organizmie, bo ponad 2,5 promila, pozostali po 2 promile. Policjanci ustalili, że zatrzymani, skakali po dachu wiaty rowerowej, ponadto uszkodzili powłokę lakierniczą ostrym narzędziem w zaparkowanym nieopodal samochodzie osobowym.

Podejrzani byli bardzo agresywni i próbowali jeszcze wyrywać się funkcjonariuszom. Wszyscy trzej w kajdankach trafili na komisariat.

Obecnie policjanci wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za przestępstwo uszkodzenia mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności


st. asp. Łukasz Dutkowiak