Aktualności

Kradł monety z biletomatu – został zatrzymany na gorącym uczynku przez policjantów

Data publikacji 30.09.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o włamanie do jednego z biletomatów na terenie miasta i kradzież bilonu. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku.Straty spowodowane samymi uszkodzeniami powstałymi w trakcie zdarzenia, oszacowano na kwotę blisko 300 złotych. Zatrzymany za swój czyn odpowie teraz przed sądem.

28 września 2014 roku o godz. 10.00, podczas pełnienia służby w centrum miasta policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego wrocławskiej komendy miejskiej zwrócili uwagę na mężczyznę, który kilkukrotnie wyciągał i wkładał do wrzutnika monet biletomatu jakiś przedmiot. Po chwili z tego otworu wyciągnął monetę. Zdarzenie miało miejsce na ul. Kazimierza Wielkiego. Policjanci natychmiast podeszli i wylegitymowali mężczyznę. Okazał się nim 45 – latek z Brzegu. Funkcjonariusze znaleźli przy nim 5 złotych i przedmiot, który służył do wyciągania monet. 45 – latek okazał się być nietrzeźwy. Mężczyzna miał 1,8 promila alkoholu w organizmie.

Straty wynikające z uszkodzenia, biletomatu, które powstało w trakcie zdarzenia, oszacowano wstępnie na blisko 300 złotych.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają, czy zatrzymany nie ma na swoim koncie innych podobnych czynów.

Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak