Aktualności

Kierowca autobusu wycieczkowego usiłował przekupić policjantów – bał się, że za punkty karne starci uprawnienia

Data publikacji 30.09.2014

Za usiłowanie wręczenia łapówki funkcjonariuszom, odpowie kierowca autobusu wycieczkowego, zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego z powiatu ząbkowickiego. Mężczyzna zatrzymany do kontroli w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości, zaoferował funkcjonariuszom pieniądze, chcąc uniknąć mandatu i punktów karnych.Jak twierdził, obawiał się, że za punkty karne może stracić uprawnienia, choć miał ich dopiero 4.

Policjanci Referatu Ruchu Drogowego z ząbkowickiej komendy powiatowej, pełniąc służbę na drodze krajowej numer 8, w okolicach Barda, zwracali szczególną uwagę na prędkość poruszających się pojazdów. Przed godziną 17.00 zatrzymali oni do kontroli kierującego autokarem wycieczkowym, który przekroczył dozwoloną prędkość.

Za wykroczenie, 57 – letni kierowca został ukarany mandatem karnym. Otrzymał też 4 punkty karne. Mężczyzna chcąc jednak uniknąć grzywny i punktów, usiłował przekupić funkcjonariuszy, oferując im pieniądze. Jak twierdził zatrzymany,obawiał się, że za punkty karne może stracić uprawnienia. Świadkami usiłowania wręczenia łapówki było 30 uczestników wycieczki oraz przewodniczka.

Teraz oprócz wykroczenia, mężczyzna będzie również odpowiadał za usiłowanie wręczenia funkcjonariuszom łapówki. Za tego typu czyn, w świetle obowiązujących przepisów, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Ząbkowice Śl.)
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec