Aktualności

Grafficiarze zatrzymani na gorącym uczynku - przy jednym z nich policjanci znaleźli również narkotyki

Data publikacji 30.09.2014

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie poprzez graffiti elewacji budynku i rolet jednego ze sklepów. Oprócz zniszczenia elewacji, przy jednym z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli także narkotyki. Teraz obaj mężczyźni, za swój czyn będą odpowiadać przed sądem.

29 września br. około godziny 4.00 nad ranem wrocławscy policjanci z Oddziału Prewencji zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn w wieku 22 i 23 lat, podejrzanych o uszkodzenie elewacji budynku oraz rolet antywłamaniowych w jednym ze sklepów na terenie Starego Miasta. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Jak się okazało, sprawcy postanowili w tych właśnie miejscach nanieść za pomocą farby w spray`u graffiti. Podczas zatrzymania starszy z mężczyzn był agresywny. Powodem było być może to, że funkcjonariusze znaleźli u niego również marihuanę.
Obecnie policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym skąd mężczyzna miał narkotyki oraz, czy zatrzymani mają na swoim koncie jeszcze inne tego typu zniszczenia mienia. Przypomnijmy, że nanoszenie malunków na elewacje budynków bądź inne miejsca, bez zgody ich właścicieli bądź zarządców, jest traktowane jak uszkodzenie mienia.

Sprawca takiego czynu może się liczyć z odpowiedzialnością karną nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od tego, będzie musiał pokryć też koszty związane z naprawieniem szkody, jaką wyrządził.

st. asp. Paweł Petrykowski
(źródło – KMP Wrocław)