Aktualności

Zatrzymany seryjny złodziej

Data publikacji 30.09.2014

Policjanci z powiatu górowskiego zatrzymali osobę podejrzaną o włamanie do pojazdu i liczne kradzieże mienia. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że łupem podejrzanego padły m.in. telefony komórkowe, motorower, dokumenty oraz pieniądze. Za czyny, o które jest podejrzany odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Górze wytypowali i zatrzymali 17- latka podejrzanego o szereg przestępstw przeciwko mieniu. Jak ustalili policjanci, podejrzany ma na swoim koncie m.in. włamanie do samochodu oraz liczne kradzieże. Łupem nastolatka padł motorower, telefony komórkowe, torebka, dokumenty oraz pieniądze w kwocie tysiąca złotych. Łączną sumę strat w sprawach oszacowano na blisko 3 tysiące złotych.

W trakcie wyjaśniania sprawy przez policjantów zatrzymany przyznał się, że włamań i kradzieży mienia dokonywał we wrześniu br. przebywając na ucieczce z zakładu poprawczego.

Dzięki działaniom podjętym natychmiast przez funkcjonariuszy skradzione mienie powróciło do właścicieli. 17- latek po przesłuchaniu został przewieziony do zakładu poprawczego. Teraz za wszystkie czyny odpowie przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak