Aktualności

Jechał skradzionym samochodem mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie – po pościgu został zatrzymany przez policjantów

Data publikacji 01.10.2014

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali młodego mężczyznę, który bez wiedzy właściciela zabrał kluczyki do jego samochodu i jechał pijany nie mając w ogóle uprawnień. Na widok patrolu porzucił auto i zaczął uciekać pieszo – bezskutecznie. Badanie przeprowadzone przez funkcjonariuszy wykazało blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie. Za swoje czyny odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kowarach zatrzymali 18–letniego mieszkańca jednej z małych miejscowości powiatu jeleniogórskiego podejrzanego o krótkotrwałe użycie pojazdu i kierowanie nim w stanie nietrzeźwości oraz bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło w nocy z 27 na 28 września br. około godziny 2.00 policjanci na jednej z ulic w Kowarach zauważyli osobowego Peugeota. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że mógł być on pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Jednak kierujący, gdy zobaczył radiowóz zatrzymał się, porzucił auto i zaczął uciekać pieszo. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec jednej z podkowarskich miejscowości. W trakcie kontroli policjanci wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Po sprawdzeniu okazało się, że 18-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

Policjanci ustalili też, że chłopak poruszał się nie swoim samochodem należącym do mieszkańca Mysłakowic. Podczas rozmowy 18-latek oświadczył, że zabrał kluczyki od auta bez wiedzy jego właściciela.

Pokrzywdzony dopiero rano zorientował się, że nie ma samochodu i postanowił o kradzieży powiadomić policję. Był bardzo zaskoczony, kiedy zgłosił się do Komisariatu w Kowarach, a tam auto na niego już czekało.

18-latek trafił do policyjnego aresztu. Za popełnione przestępstwa grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
Oficer Prasowy
podinsp. Edyta Bagrowska
tel. 604-580-490