Aktualności

Uprawiał konopie w lesie – został zatrzymany podczas zasadzki

Data publikacji 01.10.2014

Policjanci z powiatu lubińskiego zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, którą zatrzymany w tej sprawie mężczyzna założył i prowadził w środku lasu. 24–latek trafił prosto do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze obecnie wyjaśniają okoliczności całej sprawy. Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rudnej w wyniku pracy operacyjnej trafili na ślad uprawy konopi indyjskich. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że nieznana osoba posadziła i pielęgnowała rośliny w samym środku lasu z dala od dróg, w miejscu bardzo trudno dostępnym. Gdy policjanci sprawdzili to miejsce uprawa była, ale nie było „ogrodnika”. W ramach współpracy policjanci z Rudnej z funkcjonariuszami Straży Leśnej zorganizowali zasadzkę na osobę podejrzaną.

Cierpliwość funkcjonariuszy się opłaciła. Po kilku daniach na plantację przyszedł młody mężczyzna. Nieświadom faktu, że jest obserwowany spokojnie wyjął z plecaka nożyczki i przystąpił do zbiorów. Teraz policjanci mieli już pewność, że mężczyzna znajdujący się na plantacji odpowiada za posadzenie roślin oraz ich uprawę. 24 – letni mieszkaniec powiatu lubińskiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był kompletnie zaskoczony obecnością policjantów w lesie.

Funkcjonariusze w lesie zabezpieczyli 24-krzewy konopi indyjskich. Teraz w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności całej sprawy.

Przypomnijmy, że za posiadania narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Jeśli się okaże, że zatrzymany także handlował nimi, wówczas może mu grozić 8, a gdy w grę będzie wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Lubinie
Oficer Prasowy
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601-974-322

Ładowanie odtwarzacza...