Aktualności

Funkcjonariusze z Bawarii gościli w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu

Data publikacji 01.10.2014

W minionym tygodniu, w siedzibie Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu gościła delegacja Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA (International Police Association) z Niemiec.Do Wrocławia niemieccy funkcjonariusze przyjechali z miejscowości Hof położonej w Bawarii. Podczas spotkania omawiano m.in. aspekty związane ze współpracą międzynarodową, a zwłaszcza w zakresie zwalczania międzynarodowego handlu i produkcji narkotyków.

Ze strony Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu w spotkaniu wziął udział Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Artur Falkowski, który przedstawił działania dolnośląskich policjantów.

Dla funkcjonariuszy z Niemiec, interesujące były aspekty związane ze współpracą międzynarodową realizowaną przez dolnośląskich policjantów, a zwłaszcza w zakresie zwalczania międzynarodowego handlu i produkcji narkotyków.

Po spotkaniu goście z Bawarii mieli okazję poznać też historię gmachu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, która do dzisiaj kryje wiele tajemnic.


st. asp. Paweł Petrykowski