Aktualności

Policjanci zlikwidowali kolejną uprawę konopi

Data publikacji 02.10.2014

Wrocławscy policjanci zlikwidowali uprawę konopi indyjskich, która zlokalizowana była przy jednym z budynków mieszkalnych na terenie Leśnicy. Funkcjonariusze zabezpieczyli także sprzęt i urządzenia wykorzystywane w tym nielegalnym procederze. Zatrzymali również w tej sprawie mężczyznę podejrzanego o naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za co odpowie teraz przed sądem.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlikwidowali kolejną plantację konopi indyjskich i zatrzymali 61-latka podejrzanego o przestępstwa narkotykowe.

Do zatrzymania doszło 1 października br. tuż przed godziną 10.00 na terenie Leśnicy. W trakcie prowadzonych czynności operacyjnych policjanci w ogrodzie przy domu ujawnili nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczyli również wewnątrz budynku specjalistyczne urządzenia służące do prowadzenia plantacji oraz susz roślinny.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Sprawdzają m.in. skąd pochodziły i gdzie trafiały środki odurzające.

Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Natomiast, jeśli się okaże, że zatrzymany także handlował nimi, wówczas może mu grozić kara do 8, a gdy w grę będzie wchodzić znaczna ilość środków odurzających, nawet 10 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak