Aktualności

Spotkanie policjantów z dziećmi

Data publikacji 05.10.2014

Policjanci z Komisariatu Policji w Ścinawie spotkali się z dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Tymowej. Funkcjonariusze porozmawiali z nimi na temat ogólnie pojętego bezpieczeństwa, a na zakończenie rozdali odblaski.

Tymowa - jedna z miejscowości położona na terenie gminy Ścinawa, a w niej niewielka szkoła, do której codziennie zmierza kilkudziesięciu uczniów z okolicznych miejscowości. Dzieci, aby dotrzeć do celu niejednokrotnie muszą pokonać trasę idąc ulicą bez pobocza czy też chodnika. Aby uczniowie byli bezpieczniejsi i bardziej widoczni na drodze, w szkole odwiedzili ich policjanci z Komisariatu w Ścinawie.

Spotkanie rozpoczęło się przypomnieniem podstawowych zasad bezpieczeństwa związanych z poruszaniem się po drogach, ale i również pobytem w domu czy też kontaktami z obcymi.

Policjanci opowiedzieli dzieciom, jakie zagrożenia czyhają na nie, gdy idą wczesnym rankiem drogą bez pobocza czy też chodnika - gdy jest jeszcze ciemno, taki pieszy dla kierowcy jest praktycznie niewidoczny. Aby temu zapobiec, funkcjonariusze rozdali uczniom opaski odblaskowe i odblaski z migającymi światełkami.

Na zakończenie oczywiście nie mogło się obyć bez oglądania policyjnego radiowozu.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Lubinie
Oficer Prasowy
asp. sztab. Jan Pociecha
tel. 601 – 974 – 322