Aktualności

Policjanci i „Komisarz Lew” wzięli udział w sztafecie w nordic walking służb mundurowych pod nazwą „Mundurowi dla...”

Data publikacji 05.10.2014

W piątek policjanci z powiatu trzebnickiego uczestniczyli w zawodach towarzyszących III Mistrzostw Policji Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking pn. „Wyjść życiu Naprzeciw”. Mistrzostwa odbywały się na terenie kompleksu boisk Orlik 2012. Impreza o charakterze rekreacyjnym miała na celu promowanie zdrowego stylu życia niepełnosprawnych, oraz zbiórkę pieniędzy na pomoc jednej osobie niepełnosprawnej z gminy Trzebnica.

Sztafeta czteroosobowej drużyny policjantów z Trzebnicy i Żmigrodu musiała pokonać trasę na dystansie 4x400m. Konkurentami byli funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej z Trzebnicy, drużyna Sędziów, oraz Straży Granicznej. Organizatorzy zadbali o uatrakcyjnienie imprezy i zaprosili maskotkę policyjną oraz maskotkę miasta. Każdy mógł zrobić sobie ze swoim ulubieńcem zdjęcie pamiątkowe.

W duchu sportowej rywalizacji honorowe pierwsze miejsce zajęła drużyna policyjna. Na mecie, dla każdego uczestnika czekał okolicznościowy medal.

Dodatkową atrakcją dla uczestników Mistrzostw był wyścig maskotki policyjnej „Komisarza Lwa i trzebnickiej maskotki „Super Kota”. Również i ta konkurencja wzbudziła duże zainteresowanie wśród uczestników zawodów.

podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP w Trzebnicy
Oficer Prasowy
asp. sztab Iwona Mazur
tel. 694 – 438 - 826