Aktualności

Zatrzymany i tymczasowo aresztowany za zniszczenie schodów do kaplicy - uszkodził 22 płyty granitowe i balustrady

Data publikacji 06.10.2014

Za zniszczenie schodów do Kaplicy Św. Jerzego, w rewitalizowanej części parku im. 1000 - lecia Państwa Polskiego w Lądku Zdroju, odpowie przed sądem mężczyzna, ustalony i zatrzymany przez policjantów z powiatu kłodzkiego. Sprawca z pobudek chuligańskich, uszkodził balustrady oraz 22 płyty granitowe, które stanowiły stopnie schodów. Mężczyzna, któremu grozi teraz nawet do 5 lat pozbawienia wolności, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Policjanci z komisariatu w Lądku Zdroju, w wyniku prowadzonej pracy operacyjnej, ustalili i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o uszkodzenie schodów, które prowadzą do Kaplicy Św. Jerzego, w rewitalizowanej części parku im. 1000 - lecia Państwa Polskiego.

Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy i zgromadzonego w tej sprawie materiału, sprawca w lipcu br., prawdopodobnie z pobudek chuligańskich, dokonał uszkodzenia balustrad oraz 22 płyt granitowych, które stanowiły stopnie schodów, powodując straty w wysokości blisko 20 tys. zł.

Podejrzanym o to przestępstwo okazał się 26 - letni mieszkaniec Lądka Zdroju. Mężczyzna, po zatrzymaniu trafił do policyjnego aresztu. Podejrzany był już wcześniej notowany również za inne przestępstwa.

Na podstawie zebranego w tej sprawie materiału, sąd zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca. Za zniszczenie mienia mężczyźnie grozi teraz kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Kłodzko)
Oficer Prasowy
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529