Aktualności

Szczęśliwy finał poszukiwań 81 – letniej kobiety

Data publikacji 07.10.2014

Wspólne działania średzkiej Policji oraz funkcjonariuszy straży pożarnej doprowadziły do odnalezienia 81-latki, która zaginęła w jednej z miejscowości na terenie gminy Miękinia. Mundurowi przeczesali rozległe tereny leśne w pobliżu miejsca zamieszkania zaginionej. Późnym wieczorem kobieta, chociaż wycieńczona, wróciła do domu.

3 października br około godziny 21 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej otrzymał zgłoszenie o zaginięciu 81-letniej mieszkanki gminy Miękinia. Ze zgłoszenia syna zaginionej wynikało, że kobieta wyszła z domu po godzinie 14. Natychmiast rozpoczęto akcję poszukiwawczą. Do działań przyłączyła się zawodowa i ochotnicza straż pożarna.

Sytuacja była niebezpieczna, ponieważ zaginiona cierpiała na zaniki pamięci, a temperatura spadła do kilku stopni powyżej zera. Dzięki szybkim i dobrze skoordynowanym działaniom kobieta została odnaleziona. 81-latka natychmiast trafiła pod opiekę zespołu Pogotowia Ratunkowego. Na szczęście jej stan nie zagrażał jej życiu oraz zdrowiu i kobieta mogła wrócić do domu.

Podkom. Kamil Rynkiewicz

Źródło: KPP Środzie Śląskiej
Oficer Prasowy
asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093