Aktualności

Policjantka ze Złotoryi zdobyła brązowy medal w XVIII biegu o Nóż Komandosa

Data publikacji 07.10.2014

3 października 2014 r., w Kokotku pod Lublińcem, odbył się XVIII bieg o Nóż Komandosa, czyli Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Biegach Przełajowych. W zawodach uczestniczyło ponad 700 biegaczy z wszystkich formacji mundurowych.W klasyfikacji generalnej kobiet, trzecie miejsce zdobywając brązowy, zajęła sierż. Anna Ficner z Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi.

Mężczyźni rywalizowali na dystansie 10 km, natomiast kobiety na dystansie 5 km. W tych zawodach wszyscy startujący biegną w mundurach i wysokich butach służbowych. Kierowana przez mł. insp. Tomasza Kubickiego reprezentacja Komendanta Głównego Policji zanotowała kolejny doskonały występ. W klasyfikacji generalnej kobiet zwyciężyła, zdobywając tytuł Mistrzyni Polski Służb Mundurowych, sierż. Anna Wojtulewicz z KMP w Białymstoku, a sierż. Anna Ficner z KPP w Złotoryi zajęła trzecie miejsce zdobywając brązowy medal. Drugie miejsce wywalczyła Karolina Pilarska z Jednostki Wojskowej Komandosów.

W kategorii mężczyzn, nasza drużyna zdobyła tytuł wicemistrzów Polski wyprzedzając m.in. reprezentację drużyn jednostek wojskowych na czele z Jednostką Wojskową Komandosów, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, BOR i Służby Więziennej.

W klasyfikacji indywidualnej piąty był st. post. Jakub Burghard z KP w Krynicy Zdroju, szósty post. Mateusz Kazek z KPP w Brzesku a siódmy podinsp. Maciej Wojciechowski z WSPol. w Szczytnie. Po zaciętej walce nasi zawodnicy musieli uznać wyższość żołnierzy z Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego​, w barwach, którego biegł m.in. szer. Tomasz Grycko, który wygrał także zawody indywidualnie. Trzeba w tym miejscu dodać, że jako reprezentant Polski jest on wicemistrzem świata w biegach górskich.

Najszybszym policjantem okazał się Jakub Burghard, który z rąk insp. Jacka Tomczaka, zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Opolu, odebrał okazały puchar ufundowany przez Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Irenę Doroszkiewicz.

Uzyskane wyniki tym bardziej robią wrażenie, że nasi zawodnicy dzień wcześniej startowali w biegu poświęconym pamięci sierż. Grzegorza Załogi. Obydwa starty reprezentacji Komendanta Głównego Policji były ostatnim sprawdzianem formy przed udziałem w zaplanowanych na 12 października 2014 r. Mistrzostwach Europy Policji w Maratonie, które zostaną rozegrane w austriackim Graz.

Trzymamy kciuki za udany start!

st. asp. Paweł Petrykowski

(Źródło – KGP)