Aktualności

Policjanci odzyskali skradzione rowery i ustalili osobę podejrzaną o kradzieże

Data publikacji 08.10.2014

Policjanci z powiatu ząbkowickiego w wyniku prowadzonych działań odzyskali kilka skradzionych jednośladów. Dwa rowery funkcjonariusze zwrócili już właścicielom, a dwa pozostałe oczekują jeszcze na nich. Policjanci wyjaśniając okoliczności tej sprawy ustalili osobę podejrzaną o te czyny. Za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W weekend policjanci zostali powiadomieni o kradzieży roweru z jednej z klatek schodowych na terenie miasta. Analizując funkcjonariusze połączyli tą sprawę ze zgłoszeniem otrzymanym kilka dni wcześniej, gdzie również łupem złodzieja padł rower. Następnie w ciągu półtorej godziny policjanci ustalili miejsce, gdzie były schowane rowery. Zostały one odzyskane przez funkcjonariuszy i zwrócone właścicielkom. Dodatkowo policjanci w tym samym miejscu znaleźli jeszcze dwa kolejne jednoślady, które także były skradzione, ale nikt do chwili obecnej nie zgłosił tego faktu na Policję. Funkcjonariusze ustalili również osobę podejrzewaną o kradzieże, a jej zatrzymanie to już tylko kwestia czasu.

Policjanci prowadzący czynności w tej sprawie zwracają się z prośbą o kontakt do osób, które rozpoznają swoje jednoślady na zdjęciach prezentowanych poniżej pod numerem telefonów 74-816-42-15 lub 74-816-42-22.

Za kradzież mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 5 lat.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec
tel. 608-086-826