Aktualności

Odpowiedzą za rozbój.

Data publikacji 09.10.2014

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Szklarskiej Porębie. Sprawcy zaatakowali mężczyznę siedzącego i przeglądającego w telefonie informacje. Przewrócili go, pobili i okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy o wartości 2.000 złotych. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

 
Policjanci ze Szklarskiej Poręby zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 18 do 21 lat, którzy podejrzani są o rozbój. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Szklarskiej Porębie. Pokrzywdzony siedział na murku z telefonem komórkowym, przeglądając w Internecie informacje. Mężczyźni podeszli do niego, przewrócili , pobili i okradli. Ich łupem padł telefon komórkowy o wartości 2.000 zł. Po przestępstwie napastnicy uciekli.

Pokrzywdzony o napadzie powiadomił policję i podał rysopisy napastników. Policjanci rozpoczęli ich poszukiwanie. W oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz po przejrzeniu monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali trzech mieszkańców Szklarskiej Poręby podejrzewanych o rozbój. Trafili do policyjnego aresztu. Przyznali się do tego przestępstwa.

Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KMP w Jeleniej Górze
podinsp. Edyta Bagrowska