Aktualności

Przekroczył dozwoloną prędkość i trafi do więzienia.

Data publikacji 09.10.2014

Przekroczył dopuszczalną prędkości o 34 km/h i trafił na rok i 2 miesiące za kratki. Kierujący Mercedesem trafił do zakładu karnego jednak nie z powodu złamania przepisów ruchu drogowego. Po sprawdzeniu ustalono bowiem, że był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie prowadzonej kontroli dodatkowo okazało się, że mężczyzna w ogóle nie posiada prawa jazdy, a za kierownicę usiadł pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów do 2020 roku.

Policjanci z powiatu jaworskiego na krajowej 5 w Sadach Dolnych zatrzymali 37-letni mieszkańca powiatu jeleniogórskiego. Powodem kontroli drogowej było przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Mężczyzna kierujący osobowym Mercedesem poruszał się z prędkością 84 km/h w terenie zabudowanym. W wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia kary - roku i 2 miesięcy pozbawienia wolności. 37-latek nie mógł okazać funkcjonariuszom prawa jazdy ponieważ zostało mu one zatrzymane kilka lat temu za jazdę po alkoholu. Policjanci prowadzący kontrolę ustalili ponadto, że poszukiwany mężczyzna usiadł za kierownicę Mercedesa pomimo prawomocnego zakazu prowadzenia pojazdów, który obowiązuje go aż do 2020 roku. Mieszkaniec powiatu jeleniogórskiego już pięciokrotnie na przestrzeni ostatnich 4 lat był zatrzymywany za jazdę „na podwójnym gazie”. Tym razem jechał jednak trzeźwy. Dodatkowo, w związku z popełnionym przez niego wykroczeniem – przekroczeniem dozwolonej prędkości został skierowany wniosek o ukarania do sądu.

37-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Dziś mężczyzna zostanie przewieziony do zakładu karnego, aby odbyć zasądzoną przez sąd karę pozbawienia wolności.

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Jaworze
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 -039-942