Aktualności

Za zniszczenie nagrobka odpowie teraz przed sądem

Data publikacji 09.10.2014

Policjanci powiatu Kłodzkiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o dewastacje pomnika na terenie cmentarza w Międzylesiu. Straty oszacowano na kwotę 3,5 tys. złotych. Za ten chuligański czyn podejrzany mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Międzylesie, podejrzanego o dewastacje pomnika na terenie jednego z miejscowych cmentarzy.

Zgłoszenie informujące o zniszczeniu cmentarnego nagrobka funkcjonariusze otrzymali od mieszkańca Międzylesia blisko dwa tygodnie temu. Sprawca miał znieważyć miejsce spoczynku zmarłego poprzez kopanie tablicy nagrobnej i uszkodzenie pozostałych części nagrobka. Policjanci natychmiast zajęli się tą sprawą. W wyniku pracy operacyjnej ustalili mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Podejrzany przyznał się do dewastacji nagrobka. Z ustaleń funkcjonariusze wynika, że zatrzymany czynu dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa gdyż był już w przeszłości karany za niszczenie mienia.

Za swój czyn podejrzany 22-latek dopowie teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów za znieważenie miejsca spoczynku zmarłego i zniszczenie grobu grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawiania wolności.

st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Kłodzku
Oficer Prasowy
podinsp. Wioletta Martuszewska
tel. 606-754-529