Aktualności

Kontrola drogowa z finałem w policyjnym areszcie.

Data publikacji 13.10.2014

Ujawnione narkotyki, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, nietrzeźwy kierujący oraz dwie osoby zatrzymane w areszcie to efekty kontroli pojazdów przeprowadzonych przez policjantów tego samego dnia na terenie powiatu średzkiego.

Na jednej z ulic Środy Śląskiej policjanci z Oddziałów Prewencji Policji we Wrocławiu zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Audi. Powodem kontroli było popełnienie wykroczenia w postaci nie korzystania z pasów bezpieczeństwa. Zarówno kierowca, jak i pasażer, w wieku odpowiednio 19 i 17 lat to mieszkańcy powiatu średzkiego.

Obaj mężczyźni zachowywali się nerwowo, dlatego też policjanci postanowili ich skontrolować. Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili łącznie cztery woreczki strunowe z zawartością suszu koloru zielonego pochodzenia roślinnego, który po sprawdzeniu testerem okazał się marihuaną. w toku dalszych czynności policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Środzie Śląskiej przeszukali miejsce zamieszkania młodszego z mężczyzn, gdzie ujawnili w komodzie z odzieżą oraz na półce z książkami zawiniątko z chusteczek zawierające susz koloru zielonego oraz częściowo wysuszone liście marihuany. Policjanci zabezpieczyli susz z którego można by ponad 20 porcji narkotyku. 17-latek trafił do policyjnego aresztu.  

Następnie przed godz. 23:00 w jednej z miejscowości na terenie gminy Kostomłoty policjanci z Ogniwa Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki BMW, 22-letniego mężczyznę. Zachowanie kierowcy wskazywało, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu, przeprowadzone badanie jednoznacznie wskazało, ze kierowca miał w organizmie ponad promil alkoholu. Ponadto, po sprawdzeniu w systemie okazało się, że mężczyzna posiada sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów. Lecz to nie koniec „niespodzianek”. W samochodzie jechał również pasażer, który podczas czynności wykonywanych z kierowcą zachowywał się dziwnie, nerwowo. Policjanci zauważyli, jak mężczyzna chowa coś do butów.

Okazało się, że był to woreczek z zawartością suszu, który poddany testerowi wskazał, że jest to marihuana. W tym przypadku policjanci zabezpieczyli ponad 35 porcji narkotyku. 

Obecnie trwają czynności mające na celu ustalenie wszystkich okoliczności obu spraw oraz przedstawienie mężczyznom zarzutów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. 

Przypomnijmy, że za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto 22-letni kierowca BMW odpowie za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów oraz za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności

nadkom. Krzysztof Zaporowski

Źródło: KPP w Środzie Śląskiej
asp. Marta Stefanowska
tel. 693-726-093