Aktualności

Kierowca tira jechał mając prawie 3,5 promila alkoholu - nie posiadał uprawnień do kierowania ciężarówkami

Data publikacji 13.10.2014

Blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu ciężarowego, który został zatrzymany do kontroli przez policjantów z ruchu drogowego polkowickiej komendy policji. Mężczyzna był w takim stanie, że nie potrafił utrzymać równowagi. Dodatkowo wyszło, że kierował ciężarówką nie mając do tego uprawnień. Na szczęście jego dalsza jazda została przerwana. Pojazd zabezpieczył pracodawca. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Dzięki informacji przekazanej przez innego kierowcę o dziwnie zachowującym się samochodzie ciężarowym, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego szczególnym nadzorem objęli drogę krajową nr 3, w celu ujawnienia i zatrzymania tego pojazdu. Do zatrzymania doszło przed godz. 20.00. Funkcjonariusze zobaczyli zbliżający się do nich samochód ciężarowy, którego sposób jazdy wskazywał, że kierujący nie w pełni panuje nad pojazdem. Natychmiast ten pojazd został zatrzymany przez policjantów. Z kabiny pojazdu wysiadł 35-letni mężczyzna, który nie potrafił utrzymać równowagi. Został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wykazało u niego blisko 3,5 promila alkoholu w organizmie. Podczas dalszej kontroli wyszło, że nie posiada również uprawnień do kierowania samochodami ciężarowymi. Policjantom oświadczył, że jedzie do Nowej Soli po kolejną partię drobiu do uboju. Na szczęście jego dalsza jazda została przerwana. Pojazd zabezpieczył pracodawca.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz za jazdę w stanie nietrzeźwości oraz kierowanie pojazdem bez uprawnień odpowie przed sądem.

Źródło: KPP w Polkowicach
st. asp. Daria Solińska
tel.600-229-096


nadkom. Krzysztof Zaporowski