Aktualności

Odpowie za oszustwo i kontrabandę

Data publikacji 13.10.2014

Policjanci z Wrocławia zatrzymali 20-letnią kobietę, która na podstawie sfałszowanych dokumentów wyłudzała kredyty. Ponadto w jej mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli prawie 2,3 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzowych. Grozi jej teraz kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału zajmującego się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zatrzymali kobietę, podejrzaną o oszustwa. Zatrzymana to 20-letnia mieszkanka Wrocławia. Jak ustalili policjanci kobieta na podstawie sfałszowanych dokumentów o zatrudnieniu i zarobkach usiłowała wyłudzić kredyt w wysokości 35 tysięcy złotych oraz dokonała oszustwa na szkodę banku w kwocie ponad 7 tysięcy złotych. Podczas przeszukania jej mieszkania funkcjonariusze ujawnili  prawie 2,3 tysiące papierosów bez polskich znaków akcyzowych.

20-latka już usłyszała zarzuty dotyczące oszustw oraz złamania przepisów karno-skarbowych. Za popełnione przestępstwa grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.  

nadkom. Krzysztof Zaporowski