Aktualności

20-latek aresztowany za szereg przestępstw

Data publikacji 20.10.2014

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi mieszkaniec powiatu jaworskiego zatrzymany przez policjantów, w związku z podejrzeniem o szereg przestępstw popełnionych na terenie miejscowości, w której mieszka. Na jego koncie jest rozbój, groźby karalne, naruszenie nietykalności oraz niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaworze został powiadomiony o agresywnym zachowaniu nietrzeźwego mieszkańca gminy Mściwojów, który miał rzucać kamieniami w okna. Funkcjonariusze udali się na miejsce zdarzenia a następnie zatrzymali 20-latka, który trafił do izby wytrzeźwień. Na tym sprawa się jednak nie skończyła. Policjanci ustalili, że nietrzeźwy mężczyzna przed całym zajściem groził swojej byłej dziewczynie pozbawieniem życia, a chwilę później na ulicy zaatakował ją uderzając w głowę oraz kopiąc. Następnie poszedł za nią do miejsca jej zamieszkania i rzucał kamieniami w okno. Tych czynów dopuścił się pomimo orzeczonego w marcu 2014 roku przez sąd zakazu kontaktów z pokrzywdzoną. Jak ponadto ustalili policjanci w innej sprawie, ten sam mężczyzna dokonał napadu rabunkowego na swojego sąsiada w miejscu jego zamieszkania. Skradł wówczas pistolet gazowy, pieniądze oraz dwa telefony komórkowe powodując straty w kwocie 670 zł. Groził również pokrzywdzonemu spaleniem domu.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Jaworze, wobec podejrzanego mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za przestępstwa, o które jest podejrzany grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Podkom. Kamil Rynkiewicz

źródło: KPP w Jaworze
Oficer Prasowy
podkom. Kordian Mazuryk
tel. 603 – 039 – 942