Aktualności

Jechał samochodem kompletnie pijany – badanie wykazało ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie kierowcy

Data publikacji 21.10.2014

Policjanci z powiatu ząbkowickiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sprawdzenie wykazało, że kierowca ma ponad 3,3 promila alkoholu w organizmie. Okazało się także, że w 2013 roku mężczyzna odpowiadał karnie również za jazdę po alkoholu i miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Za swój czyn odpowie teraz ponownie przed sądem. Grozi mu kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze  z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach, tuż przed weekendem  zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Ziębice, który pijany jechał  osobowym Renaultem. Przeprowadzone przez policjantów podczas kontroli  badanie na alkomacie wykazało, że kierowca ma ponad 3,3 promila alkoholu  w organizmie. W związku z powyższym został on zatrzymany.

Sprawdzenie  w policyjnych systemach pokazało dodatkowo, że mężczyzna w 2013 roku  stawał już przed sądem, również za jazdę po alkoholu i miał orzeczony  zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz ponownie odpowie z to przestępstwo, a  grozić mu może kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KPP w Ząbkowicach Śląskich
Oficer Prasowy
podkom. Ilona Golec
tel. 608-086-826