Aktualności

4 osoby zatrzymane za kradzieże części samochodowych. Ich łupem padały głównie katalizatory…

Data publikacji 21.10.2014

Policjanci z Wałbrzycha i Kłodzka prowadząc wspólnie działania zatrzymali czterech mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów i innych części samochodowych. Wartość strat pokrzywdzeni oszacowali łącznie na kwotę blisko 40 tysięcy złotych. Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, a wszyscy zatrzymani usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Za kradzieże grozić im może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Kłodzka i Wałbrzycha otrzymywali zgłoszenia dotyczące kradzieży katalizatorów samochodowych. Sprawcy wykręcali części układów wydechowych i zabierali je z pojazdów. Z jednego z samochodów zginął także komplet kół i narzędzia. Łączną sumę strat pokrzywdzeni oszacowali na kwotę blisko 40 tysięcy złotych.

Intensywne, wspólne działania policjantów pozwoliły na wytypowanie i zatrzymanie w miniony weekend 4 osób podejrzanych o te kradzieże. Okazali się nimi mężczyźni w wieku od 27 do 37 lat. Wszyscy trafili prosto do aresztu.

Dalsze czynności funkcjonariuszy doprowadziły do odzyskania dużej części skradzionego mienia. Podczas przesłuchania podejrzani przyznali się do popełnienia kilkunastu tego typu przestępstw w okresie od lipca do października br. na terenie kilku powiatów.

Na podstawie zgromadzonych przez policjantów w sprawach materiałów mężczyźni usłyszeli już zarzuty za kradzieże mienia. W świetle obowiązujących przepisów grozić im może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.


st. asp. Łukasz Dutkowiak

Źródło: KMP w Wałbrzychu
Oficer Prasowy
st. asp. Joanna Żygłowicz
tel. 604-426-995